PITY 2013/2014

Rozliczamy PITy za 2013 rok w roku 2014

Rozliczenie podatkowe za 2013

2014-01-16

 PITy 2013/2014 rok

Załącznik PIT/O zobligowani są oddać podatnicy, jacy dokonują potrącenia od dochodu. W załączniku tym muszą oni wstawić kwoty darowizn, wydatki z tytułu użytkowania Internetu itp. Powinni też wstawić kwoty, które odliczają od podatku – przykładem tego jest np. ulga na dzieci. Co ogromnie ważne w dodatku PIT/O nie można wpisywać odliczeń wydatków mieszkaniowych – do tego służą inne załączniki w PIT-37.

Przed wykonaniem e-deklaracji należy szykować się na podanie następujących danych identyfikacyjnych: numer PESEL – jeśli podatnik ten numer posiada, data urodzenia, pierwsze imię, kwota przychodu wskazana w zeznaniu podatkowym bądź rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym składany jest dokument w formie elektronicznej, nazwisko.

Za pomocą mojego programu do PIT wyślesz własne zeznanie podatkowe do Urzędu Podatkowego drogą elektroniczną!

Zeznanie PIT-28 jest wyjątkiem, który odróżnia go od większości formularzy, ponieważ termin nie pit 2013 upływa 30 kwietnia 2014 roku, a należy go dostarczyć do Urzędu Skarbowego nie później niż 20 stycznia 2014 roku.

Jeśli sprzedałeś nieruchomość za rok podatkowy to winieneś przygotować deklarację PIT 39, aby wypełnić druk dobrze powinieneś wiedzieć w jaki sposób wyznaczyć przychód ze sprzedaży nieruchomości, jak wyliczyć koszty pozyskania przychodu, na dodatek przydaje się wiedza na temat możliwych do uwzględnienia ulg mieszkaniowych.

Bez liku osób co roku ma sporo dylematów podczas wypełniania zeznań podatkowych. Wielokrotnie nie wiemy co w danym polu wprowadzić albo jakie zeznanie fiskalne powinniśmy wypełnić. Pit 2013 Aby pomóc polskim podatników utworzyliśmy porady dla każdego rodzaju zeznania podatkowego. Zobacz jak wypełnić poszczególne zeznania PIT.

Obniżki fiskalne, które możemy wykorzystać wypełniając druk PIT-28 jest bardzo wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o PIT/O, pomimo że niektóre z nich nie są w ogóle uwzględnione i dopuszczalne w tym formularzu.

pit 36l 2013

Polacy ogromnie najczęściej obawiają się zeznań rocznych, ale zazwyczaj przygotowywanie zeznań nie jest pit 2013 bardzo skomplikowane, jedynie w specyficznych przypadkach rozliczanie zeznań rocznych może być pit 2013 skomplikowane.

Masz ambaras z wypełnieniem druku PIT-37? Wypełnienie pit 2013 blankietu PIT-37 zajmie Ci co najwyżej kilka minut, jeśli skorzystasz z omawianego darmowego programu do PIT. Omawiany program dokona za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń, zaproponuje dołączenie do zeznania podatkowego dodatkowych załączników, jeżeli będą potrzebne, a także sprawdzi pit 2013 poprawność danych.

Rozlicz deklarację roczną PIT za rok 2013 naszym pit 2013 softwareem Pity 2014, jest to banalnie łatwe. Gotowy PIT da się dostarczyć do Ministerstwa Finansów bez wychodzenia z domu z pit 2013 asystą systemu e-Pity.

Podatnik pit 2013 może odejmować w PIT-36L wyłącznie składki na ubezpieczenie społeczne, ulgę abolicyjną, składki na ubezpieczenie zdrowotne, przesłać jeden % swojego podatku na konto organizacji pożytku publicznego.

pit 2014 program

Które druki można wypełnić online? Prezentowana aplikacja PIT Online posiada pełną funkcjonalność programu do PIT. Za jej pomocą szybko i prosto wypełnisz PIT-36L, PIT-36, PIT-39, PIT-37, PIT-28, PIT-38, a także pit 2013 apendyksy do powyższych zeznań fiskalnych.

Dochody z firmy przeliczamy na deklaracji PIT 36 lub Pit 36l, w zależności od stosowanej metody opodatkowania dochodu.

Software PitY 2014 to bardzo przydatny w zastosowaniu oprogramowanie pomagający przy szacowaniu jednorocznych zeznań podatkowych PIT.

PIT 36 należy wysłać gdy zbyliśmy posesję zbudowaną ewentualnie zakupioną pomiędzy latami 2007-2008.

Uwzględnianie ulg podatkowych często jest zawiłe, istnieje bardzo dużo przepisów prawnych, bardzo dużo objaśnień podatkowych, a interpretacje podatkowe najczęściej są bardziej skomplikowane niż same akty prawne, w związku z tym warto skorzystać z darmowego programu Pit 2014, który odejmuje wszelakie odliczenia automatycznie.

W ostatnim czasie wybitnie atrakcyjne jest wypełnianie PITów za pomoca internetu. Nie ma co się dziwić, bowiem rozliczenie online jest zdecydowanie szybsze, a również bezpieczniejsze niż standardowe wypełnianie formularza PIT. Co więcej możesz wysłać zeznanie podatkowe prosto do Urzędu Skarbowego, dzieki czemu zaoszczędzisz sporo czasu, który spędziłbyś w kolejkach.

Pit 2014 to najbardziej przyjazny dla użytkowników, nieodpłatny program do deklaracji PIT za 2014 pozwalający na sporządzanie pit za pit 2013 2013 rok i ich natychmiastowego przesłania do Urzędu Podatkowego poprzez sieć globalną za pośrednictwem e-Deklaracji.