PITY 2013/2014

Rozliczamy PITy za 2013 rok w roku 2014

Pity 2013 urząd skarbowy

2014-01-12

Program Pit za 2014

Najświeższe statystyki pokazują, że wciąż my - Polacy mamy kłopot z samodzielnym rozliczeniem się z podatku. Niemało osób korzysta w takiej sytuacji z pomocy znajomych lub księgowej. Zaledwie 40% społeczeństwa we własnym zakresie wypełnia formularz skarbowego. Jest to oznaka dezinformacji i lenistwa w polskim społeczeństwie. Zrealizowanie formularza PIT-37 zajmuje bowiem maksymalnie 10-15 minut. Adekwatny program do PIT-37 może się przyczynić do tego, że ten czas uda się jeszcze bardziej ograniczyć.

Stwórz zeznania roczne PIT naszym oprogramowaniem Pity 2014, jest to bardzo dobry sposób na zrealizowanie obowiązku wobec Urzędu Skarbowego.

Blankiet PIT-28 jest formularzem przeznaczonym dla przedsiębiorców prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółki. Do tego z formy rozliczenia za pomocą ryczałtu mogą rozliczać się osoby zdobywające przychody z najmu oraz dzierżawy, jak także podnajmu i poddzierżawy.

Pit-39 sporządzają obywatele, którzy sprzedali w ubiegłym roku prawo do nieruchomości albo nieruchomość.

Odliczanie ulg fiskalnych często jest trudne, istnieje bardzo dużo przepisów podatkowych, bardzo dużo objaśnień podatkowych, a instrukcje podatkowe często są bardziej zawiłe niż same akty prawne, dlatego też warto skorzystać z bezpłatnego oprogramowania Pity 2013, który odlicza wszelakie ulgi samodzielnie.

Używając Kreator PIT nie ma wymogu byś się znał na tworzeniu formularzy PIT, kreator druków PIT całkowicie automatycznie sporządzi odpowiedni druk PIT.

Aby wypełnić deklarację pity 2013 PIT-38 poprawnie, warto skorzystać z Programu do PIT. Dzięki niemu podatnik bez problemu wypełni deklarację za pomocą wygodnej aplikacji, dostępnej po ściągnięciu ze strony lub online.

Podatnik otrzymujący przychody z tytułu najmu okazjonalnego składa PIT 28, gdy powiadomił do 20 dnia miesiąca kolejnego po miesiącu pozyskania początkowego dochodu z wynajmu nie profesjonalnego, dzierżawy, podnajmu, poddzierżawy oraz porozumień o podobnym charakterze - w wypadku pierwszego przychodu w grudniu, oświadczenie trzeba dostarczyć do pity 2013 ostatniego dnia roku.

druk pit 38 2013

Żeby akceptowalne było wspólne rozliczenie na druku PIT-37 małżonkowie nie mogą podlegać ustawie o podatku tonażowym, a także przepisom ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, regulującym opodatkowanie niektórych dochodów według karty podatkowej, ryczałtu od ewidencjonowanych przychodów oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych przez osoby duchowne. Należy jednak położyć nacisk, że z powyższych zastrzeżeń wyłączone są zarobki z tytułu umowy najmu, dzierżawy, podnajmu itd. – o ile umowy te nie są związane z prowadzoną jednostką gospodarczą.

podatnicy lista

Osoby wysyłają formularz Pit-39 jeśli sprzedali nieruchomość kupioną po 31-12-2008, w zeznaniu tym wpisują wartość przychodu z tytułu pity 2013 zbycia, kwotę poniesionych wydatków związanych z własnością i ewentualnie sumę odejmowanego odliczenia od dochodu na prywatne wydatki mieszkaniowe.

Rozliczanie formularzy pity 2013 rocznych PIT rocznych to bardzo trudna i niewdzięczna robota, dlatego powinno się użyć do tej pracy porządne narzędzia, najlepiej niezwykle prosty w obsłudze, nieodpłatny i niezwykle wydajny program do PITów.

Dodatki w druku PIT-37 są często zapominanym wymogiem podczas wypełniania formularza. Informacje na ich temat należy zamieścić w pity 2013 części J. Poprzez załączniki w formularzu PIT-37 Urząd Skarbowy pity 2013 dokładnie precyzuje nasze wydatki, a przez to przysługujące nam ulgi. Brak dołożenia załącznika może owocować koniecznością składania korekt, a w implikacji wydłużenie się całkowitego procesu rozliczeniowego. Aby o tym nie zapomnieć, warto skorzystać ze specyficznego programu, który pomoże nam dobrze wypełnić aneksy do formularzu PIT-37.

Nasz program do PIT za 2014 rok zdecydowanie uprzystępnia rozliczenie się z podatku za zeszły rok. Dla podatników, jakie są jednakże nie są biegłe w problematyce fiskalnej przyrządzaliśmy poradniki do sporządzania PITów.

Nasz program zarówno w wersji do pobrania, jak również w wersji online oferuje podatnikom wysłania e-deklaracji czyli formularzy PIT prosto do Urzędu Skarbowego. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Deklaracja PIT-28 jest podzielony na kilka części, tak jak wszystkie formularze. Ktoś kto kiedykolwiek wcześniej pity 2013 wypełniał zeznanie podatkowe, nawet w innej formie nie powinien mieć z tym większych trudności.

Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT-2K, PIT/O, PIT/D).

Kategoria: Pity 2013 | Tagi: pity 2013, pit 37 za 2013, pit 37, pit 2013 online, formularz pit 37 | Brak komentarzy